There is a star

natalia moskal

There is a star

There is a star to tytuł trzeciej płyty Natalii Moskal. Album zawiera czternaście piosenek znanych m.in. z włoskich powojennych filmów – w nowych aranżacjach Jana Stokłosy. Całość wydano w formie książki, w której można przeczytać o procesie powstawania płyty i poznać genezę jej tajemniczego tytułu. Utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę z wykorzystaniem m.in. akordeonu, wibrafonu i saksofonu. Album, który ukazał się 13 listopada, promowany jest przez słynny utwór Mambo Italiano, który śpiewali Betty Midler, Dean Martin i wielu innych artystów.

słuchaj na

Artysta
Natalia Moskal

Produkcja
Jan Stokłosa

Wydawca
Fame Art Sp. z o.o.

Mix oraz mastering
Tomasz Budkiewicz

Format
CD, Album

Kraj
Polska

Data wydania
13 listopada 2020 r.

Gatunek
pop, jazz

Poznaj szczegóły

informacje płycie

Natalia prezentuje na albumie nie tylko swoje możliwości wokalne, ale również lingwistyczne. Na There is a star stworzyła cudowny klimat, który ukoi nerwy, otuli ciepłem i dobrą energią.

Gabi Drzewiecka, polska dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna i radiowa

 

Włochy to dla Natalii Moskal drugi dom, ale też kraj pełen fascynujących artystów. Młoda polska wokalistka od wielu lat interesuje się włoską kulturą, szczególnie kinematografią i muzyką. W końcu postanowiła połączyć swoje pasje w jeden projekt i tak zrodził się pomysł nagrania płyty z piosenkami, które w dużej części powstały kilkadziesiąt lat temu. Wśród zaaranżowanych przez Jana Stokłosę utworów znalazły się m.in. Soldi soldi soldi z filmu Boccaccio ’70 Federico Felliniego (1960), Tu vuo’ fa’ l’americano z obrazu Zaczęło się w Neapolu w reż. Melville’a Shavelsona (1960) czy Mambo Italiano z filmu Chleb, miłość, i…Dino Risiego (1955). Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie, były wykonywane przez Sophię Loren.

 

 

Od dawna planowałam stworzyć album, który pokaże moją miłość do Włoch. Chciałabym, aby płyta There is a star przypomniała słuchaczom kultowe tytuły, które przeszły do historii światowej kinematografii, i ponadczasowe piosenki. Włoskie kino, szczególnie to sprzed kilku dekad, ma w sobie pewną finezję, delikatność, jest według mnie oryginalne i wyrafinowane. W tych pandemicznych czasach dobrze przenieść się chociaż poprzez filmy czy właśnie muzykę do świata, który w trudnym momencie może dostarczyć trochę niezbędnej energii.

Natalia Moskal

Płytę promuje singiel
Mambo Italiano

Płytę promuje singiel Mambo Italiano, wcześniej wykonywany przez całą rzeszę artystów, w tym Betty Midler, Deana Martina i Rosemary Clooney. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, który poprzez scenografię i kostiumy przywołuje przyjemny obraz lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Tytuł albumu There is a star to jednocześnie tytuł jednej z zamieszczonych na płycie piosenek. Utwór pochodzi z dokumentu telewizyjnego Sophia Loren: Her Own Story (1980, reż. Mel Stuart).

Uznałam, że będzie to dość tajemniczy tytuł: „Była sobie gwiazda”, ale nie wiadomo, kto jest tą gwiazdą, i dowiadujemy się tego dopiero po otwarciu płyty. Kiedy pierwszy raz się z nim zetknęłam, zabrzmiał dla mnie jak początek pewnej historii. Nagrywając ten album, postanowiłam za nią podążyć

Natalia Moskal

TELEDYSKI

do płyty

Tu vuo’ fa’ l’americano

Guarda la luna

Lista utworów

there is a star

album-art

Posłuchaj fragmentu i kup płytę

00:00
słuchaj więcej na lub

Muzycy sesyjni

There is a star

Perkusja – Jerzy Markuszewski
Kontrabas/bas – Piotr Lewańczyk
Gitary, banjo, mandolina – Andrzej Olewiński
Fortepian, rhodes, hammond – Jan Stokłosa (3, 8, 7,11, 14), Marek Lipski (1, 2, 6, 9, 10, 13)
Wurlitzer – Adam Bieranowski (3,7)
Pianino – Miłosz Oleniecki (5)
Moog – Adam Bieranowski (3), Jan Stokłosa (3,7)
Akordeon – Marcin Wyrostek
Wibrafon, przeszkadzajki – Katarzyna Bojaryn
Saksofon altowy, tenorowy, flet, klarnet – Mariusz „Fazi” Mielczarek
Trąbka – Michał Michota
Puzon – Piotr Żarnoch
Kwartet smyczkowy – Paulina Mastyło, Anna Szalińska, Oliwia Kędziora, Robert Dacko
Saksofon altowy – Bartosz Smorągiewicz (1, 10)
Saksofon tenorowy – Szymona Nidzworski (1, 10)
Saksofon tenorowy – Tomasz „Buslav” Busławski (1)
Trąbka – Ostap Popovych (1, 10)
Trąbka – Mateusz Urbanik (1)
Puzon – Tomasz Dworakowski (1, 10)
Chórek – Maciej Pawlak (2, 8), Zuzanna Falkowska (8, 9, 14), Almira Szachowicz (8, 14), Daniela Bereza (8, 14), Andrzej Gręziak (9), Jakub Szafrański (9), Jan Stokłosa (3)
Aranżacja, programming i produkcja muzyczna – Jan Stokłosa